krisko.lublin.pl

wyszukaj

SARSIL® ME-05/G (1 kg)  

Array ( [0] => chemia [1] => silikonowe-farby-impregnaty-antigraf-srodki-wzmacniajace [2] => impregnaty-silikonowe-do-materialow-budowlanych [3] => sarsil-reg-me-05-g-emulsja-silikonowa [4] => sarsil-reg-me-05-g-1-kg-puszka-1-l )

IMPREGNAT - wodna emulsja silikonowa (gotowa do użycia)

 

CHARAKTERYSTYKA

Sarsil® ME-05/G jest wodną emulsją silikonową w formie gotowej do bezpośredniego stosowania z niewielką domieszką rozpuszczalnika oraz dodatkiem środka glono- i grzybobójczego.
Barwa: mlecznobiała

PRZEZNACZENIE

Sarsil® ME-05/G jest emulsją silikonową o działaniu glono- i grzybobójczym oraz zabezpieczającym materiały budowlane przed wilgocią i zniszczeniami spowodowanymi przez mikroorganizmy, głównie: bakterie, pleśnie, glony, mchy, porosty. Stosowany na powierzchnie narażone na wilgoć zapewnia ochronę antybakteryjną i przeciwgrzybową. Wgłębna penetracja środka niszczy zarodki grzybów usuwając zarówno skutek jak i przyczynę ich powstawania. Doskonała do ochrony przeciwwilgociowej tynków cementowo-wapiennych i akrylowych (w systemach dociepleń) oraz porowatych materiałów budowlanych, takich jak: bloczki gipsowe, beton komórkowy, dachówka cementowa, cegła silikatowa.

STOSOWANIE

Przygotowanie podłoża
Podstawowym warunkiem właściwie przeprowadzonej impregnacji jest odpowiednio przygotowana powierzchnia podłoża, która powinna być równomiernie porowata, czysta, a zwłaszcza nie zatłuszczona. Stare i zanieczyszczone podłoża oczyścić mechanicznie z brudu, grzybów, glonów i mchu. Jeżeli istnieje potrzeba zmyć wodą najlepiej metodą ciśnieniową (np.kärcherem). Podłoża nowe przeznaczone do impregnacji dokładnie oczyścić z kurzu i pyłu. Impregnat nanosić w warunkach suchej, bezdeszczowej pogody w temp. od +5 do +30˚C. Nowe tynki impregnować po upływie 21-28 dni od ich wykonania natomiast spoiny w elewacjach kamiennych po ich całkowitym wyschnięciu. Podłoża naprawiane zaprawami lub szpachlówkami typu PCC można impregnować po upływie 6 dni.
Przed przystąpieniem do prac należy starannie zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą impregnowane (np. szyby, części metalowe, drewniane, polerowane kamienie itp.). W przypadku zanieczyszczenia należy je natychmiast zmyć benzyną lakową.

Nakładanie
Impregnację można wykonać przy użyciu pędzla, natrysku, a także przez zanurzenie małych elementów w roztworze na ok. 5 minut.
Zaleca się przeprowadzenie dwukrotnej impregnacji w krótkich odstępach czasu metodą „wilgotne na wilgotne”. (Drugą warstwę nakładać w zależności od temperatury otoczenia i porowatości materiału nie później niż po upływie 30 minut tj. dopóki powierzchnia jest wilgotna)
Impregnowana powierzchnia powinna być nasycona dokładnie i równomiernie.

Wydajność: 1,5 -3 m² z 1 kg przy dwukrotnej impregnacji.
Zużycie środka zależy od chłonności impregnowanego materiału, porowatości i techniki nanoszenia.

Uwaga!
Prace ze środkiem impregnującym SARSIL® ME-05/G należy wykonywać stosując rękawice i okulary ochronne. Zapewnić skuteczną wymianę powietrza. Zachować ogólne zasady BHP oraz inne zawarte na etykiecie.

Magazynowanie: Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w krytych i suchych
pomieszczeniach w temperaturze od 5 do +30ºC. Chronić przed mrozem.

Okres gwarancji: 12 miesięcy od daty produkcji.
Opakowania: 200,30, 5,1 L

Atesty: Atest PZH

SARSIL® ME-05/G:

 • Niszczy grzyby, glony,mchy oraz usuwa przyczynę ich powstawania,
 • doskonale zabezpiecza hydrofobowo na wiele lat,
 • doskonały do impregnacji tynków w „systemach dociepleń”
 • równomiernie penetruje w podłoże tworząc warstwę ochronną o doskonałej odporności na
  czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV i wiele czynników chemicznych,
 • zachowuje własności „oddechowe” podłoża,
 • ożywia naturalny kolor materiału,
 • redukuje skłonność do zabrudzeń i ułatwia samooczyszczanie materiału pod wpływem opadów atmosferycznych co gwarantuje utrzymanie przez wiele lat estetycznego wyglądu powierzchni,
 • przyjazny dla środowiska.
 • gotowy do nanoszenia i łatwy w aplikacji.

Dane zawarte w niniejszym materiale oparte są na doświadczeniach i badaniach. Za uzyskane wyniki nie możemy przyjąć pełnej odpowiedzialności ze względu na to, że warunki stosowania są poza naszą kontrolą. 

Producent:
                        
Zakład Chemiczny „Silikony Polskie” Sp. z o.o.
37-310 Nowa Sarzyna, ul. Chemików 1

20,90

PHU KRISKO Krzysztof Kowal

ul. Wojciechowska 5a, 20-704 Lublin tel/fax: (81) 525 16 39, 0 502 249 842 e-mail: krisko@krisko.lublin.pl

Nr konta bankowego: PHU KRISKO Dąbrowica 168C, 21-008 Tomaszowice 77 1500 1520 1215 2004 8410 0000

atera bagażniki epidian epoksydy gumosil poliestry polimal sarsil żywice bagażniki